Online Terapi

Uzmanlara daha kolay erişim dahil olmak üzere online terapinin birçok faydası vardır;

–Azalan seyahat süresi ve maliyetleri

–Mevcut danışanlar yer değiştirdiğinde bakımın devamlılığı

–Klinik uygulamada görülen diğer nedenler arasında benzer veya alternatif kültür / dile sahip uzmanlar aramak

–Seyahat veya utanç temelli bozuklukları önleyen fobilerle ilgili deneyimlere yardımcı olmak

Online Terapi1

Online Terapi

Buna rağmen, birçok ruh sağlığı uzmanı, geleneksel yüz yüze ortamın dışında tedavi uygulama konusunda bunun sadece “her zamanki gibi iş” olmadığının bilincinde olmalıdır. Online görüşmelerin uyarlanması gerektiğini kabul etmek önemlidir.

Fiziksel temasın olmaması, terapistin danışanı sıkıntılı olduğunda sıcak bir içecek veya koluna hafifçe dokunamayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte Şema Terapi stratejileri, terapist olarak bu fiziksel engeli imgelem yoluyla aşmaya yardımcı olmaktadır. İmgelem yoluyla fiziksel bir bağlantı duygusu verebilmektedir.

Online terapilerin olmazsa olmazı birkaç kural bulunmaktadır. Özellikle online terapi ile yeni tanışacak olan danışanlar için olmazsa olmaz şartlar şu şekildedir;

1-Terapötik Alan Yaratmak

Arabada konuşmaktan kaçının çünkü bu, sürüşe engel olabilir; Rahat olmak için neyin gerekli olduğunu düşünün – kağıt mendil, bardak su veya bir fincan çay hazırlayın.

2-Güvenlik ve Gizlilik

Halka açık bir yerde terapi görüşmesi yapmayın; Birinin odaya girebileceği yerlerden kaçının.

3-Dikkat Dağıtan Unsurlar

Seans sırasında yemek yemek veya alkol içmek uygun değildir. Arka plan gürültüsünü azaltmaya çalışın ve ses bozulmasını veya yankıyı azaltmak için de yardımcı olabilen kulaklıkları kullanın.

4-Mobilite

Sabit bir yüzey oluşturan dizüstü veya masaüstü bilgisayar kullanın. Cep telefonu kullanmanız gerekiyorsa, bildirimleri kapatın ve cep telefonunu sabit bir yüzeye yerleştirin. Son olarak wifi bağlantısının güçlü ve kesintisiz olduğundan emin olmak gerekmektedir.